Zjednoczone Emiraty Arabskie

No Comments
Dubaj w Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie to gorący, klimatyczny i wyjątkowy zakątek, dzięki któremu każde wakacje nabiorą charakteru. Warto już dziś zaplanować sobie ten egzotyczny kierunek na najbliższy urlop, bowiem ogrom wrażeń, które czekają tutaj na turystów jest wprost niewyobrażalny. Tylko tutaj można przenocować w hotelu 7-gwiazdkowym, pojeździć na nartach na pustyni, czy też kupić sobie własną wyspę w dowolnym kształcie. To szalone miejsce tylko czeka na odkrycie.

Kiedy wybrać się w nietuzinkową podróż do kraju pełnego słońca

Emiraty Arabskie zapraszają odwiedzających przez cały rok. Jednakże najlepszym momentem na urlop w tej części świata, ze względu na pogodę, jest niewątpliwie okres od początki listopada aż do samego końca kwietnia. Wtedy bowiem temperatury powietrza są najbardziej przyjemne, oscylują one od 23 stopni Celsjusza (pogoda w styczniu) aż do 31 stopni (kwietniowe ocieplenie).

Później już jest tylko cieplej i od końca kwietnia aż po sam październik można się tu spodziewać naprawdę dużych upałów, bowiem temperatury sięgają tu aż do 50 stopni w środku dnia. Poza tym jest też bardzo wilgotnie, a latem dodatkowo wieje tu gwałtowny wiatr szamal, który powoduje burze piaskowe. Lepiej więc wybrać inny termin na wakacje.

Gdzie zrelaksować się wśród pięknych plaż

Emiraty Arabskie to kraj pełen pięknych plaż. Niezwykle malownicze zakątki czekają chociaż na kilkumetrowym wybrzeżu kurortu Sharjah. Palmy pozwalają na odpoczynek w cieniu, a duże fale uszczęśliwiają miłośników kitesurfingu i surfingu. Niezwykła plaża czeka także w Abu Dhabi – piaszczysta, z terenami pełnymi soczystej zieleni zachęca do leniuchowania.

Szerokie wybrzeże można spotkać również w Dubaju, miejscu pełnym złotego i miękkiego piasku oraz wielu udogodnień. Najpopularniejszą plaża jest Jumeirah Open Beach, która kusi ogrodami, miejscami piknikowymi i pięknym krajobrazem. To oczywiście tylko kilka z dostępnych perełek, które czekają na turystów w Emiratach Arabskich.

Co warto zobaczyć wybierając Zjednoczone Emiraty Arabskie

Oprócz niewątpliwych skarbów czekających w Dubaju czy w Abu Dhabi warto także pozwiedzać inne miejsca w kraju, bowiem Emiraty Arabskie są naprawdę zaskakującym i pełnym zabytków miejscem. W Fudżairah chociażby czeka najstarszy meczet w kraju, a także Muzeum Cywilizacji Islamu, a w Shardżah, najbardziej konserwatywnym ze wszystkich emiratów – Fort of Shardżach i ogromne targi pełne biżuterii, dywanów i rękodzieła.

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to prawdziwie egzotyczny wyjazd, pełen słońca i atrakcji. Piękne i ciekawe miasta, które kryją w sobie wiele skarbów, rajskie plaże z zapierającymi dech w piersiach widokami oraz zupełnie inna kultura – to wszystko sprawia, że ma się wrażenie bycia niejako w innym świecie, pełnym barw, zapachów i smaków. Emiraty Arabskie potrafią zachwycić i na długo pozostać w pamięci. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich atrakcje zdają się nie mieć końca, dlatego warto choć raz w życiu doświadczyć pobytu tutaj i poczuć jak to jest przebywać w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na wakacje na świecie.

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: , , ,

Dodaj komentarz