Wietnam

No Comments
Wypoczynek w Wietnamie

Z perspektywy mieszkańca Europy Zachodniej Wietnam jest dość dzikim państwem. Życie tam zdecydowanie wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce lub jakimkolwiek innym europejskim kraju. Między innymi dlatego to państwo leżące na południowym wschodzie Azji tak bardzo przyciąga turystów.

Wietnam jest dosyć dużym państwem rozciągającym się przez różne strefy klimatyczne. Ponadto, teren jest tu niezwykle zróżnicowany, jest tu bowiem wszystko do wysokich gór po długie równiny. Dlatego też, w różnych częściach kraju dominuje inna pogoda. Przede wszystkim jednak mamy tu do czynienia z klimatem monsunowym oraz zwrotnikowym. Oznacza to, że generalnie jest to bardzo ciepły, ale też deszczowy kraj.

Co zobaczyć? Stolica Wietnamu

Hanoi, miasto będące stolicą kraju leży nad Rzeką Czerwoną. Dominuje w tym mieście stara zabudowa, jednak miasto dosyć szybko się rozwija przez co przybywa tu również nowoczesnych budynków. Jest to w końcu ekonomiczna stolica zarówno swojego regionu jak i całego państwa.

Dla odwiedzających Wietnam – co zobaczyć nie powinno być dylematem, gdyż jest tu kilka zabytków, które po prostu trzeba zwiedzić. W stolicy jest to między innymi pagoda wybudowana w XIX wieku. Do tego atrakcją turystyczną jest również Świątynia Literatury, także licząca niespełna 1000 lat. Ponadto warto wybrać się do Mauzoleum Ho Chi Minha, w którym pochowano legendarnego wietnamskiego przywódcę. Jest to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów atrakcji w Wietnamie, dlatego należy przygotować się nawet na kilkugodzinne stanie w kolejce przed rozpoczęciem zwiedzania Mauzoleum.

Wakacje w Wietnamie – podróż po morzu i rzece

W całym kraju niezwykle istotną rolę odgrywa transport wodny i związany z nim przemysł. Wynika to po pierwsze z tego, że jest to kraj o bardzo długim wybrzeżu. Ponadto, jest tu bardzo gęsta sieć rzeczna, co również umożliwia sprawny transport wodny. Najważniejszymi rzekami w Wietnamie są Mekong oraz Rzeka Czerwona. Pierwsza z nich jest najdłuższą rzeką nie tylko w samym Wietnamie, ale w ogóle na całym Półwyspie Indochińskim. Przepływa ona przez cały kraj z północy na południe. Rzeka Czerwona natomiast jest istotna z tego względu, że to nad nią położone jest Hanoi, czyli stolica kraju.
Wakacje w Wietnamie nie mogą odbyć się bez przepłynięcia promem po jednej z najważniejszych rzek. Daje to bowiem szanse na zobaczenie prawdziwego życia zwykłych Wietnamczyków. W niektórych miastach uzależniających od rzek swoją gospodarkę od rana do nocy właściwie całe życie mieszkańców odbywa się właśnie na rzece.

Kuchnia Wietnamska

Warto wspomnieć również o znanej na całym świecie, azjatyckiej kuchni. Wietnamskie potrawy są niewątpliwie wyjątkowe. Charakterystyczne, mocno doprawione orientalnymi przyprawami potrawy to chluba tego kraju. Dlatego też, podczas wakacji w Wietnamie najlepiej odżywiać się właśnie tutejszym jedzeniem. Wietnamskie jedzenie dostępne w Europie zupełnie nie dorównuje oryginalnym potrawom wietnamskim dostępnym na wczasach w tym kraju.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: , ,

Dodaj komentarz