Teneryfa

No Comments
Wakacje na Teneryfie

Teneryfa to prawdziwy raj pełen słońca, rozległych plaż i niezwykłej atmosfery. Należy ona do Wysp Kanaryjskich i jako taka przedstawia się naprawdę magicznie. Mnóstwo atrakcji turystycznych, świetna pogoda, zróżnicowane wybrzeże oraz wulkaniczny piasek, to wszystko sprawia, że wyspa ta jest inna niż wszystkie. Można tu odetchnąć, zachwycić się pięknem a przede wszystkim głęboko się zrelaksować i nabrać sił na nowe wyzwania.

Kiedy najlepiej jechać na Teneryfę, temperatury

Teneryfa jest idealna na wyjazd niemal o każdej porze roku, bowiem sezon trwa tu nieustannie. W lecie można spodziewać się temperatury przekraczającej 30 stopnia Celsjusza, jednakże zimą nie jest o wiele chłodniej, bowiem temperatura nie spada poniżej 20 stopni. Trwa tu więc nieustanne ciepło, które zachęca do wczasów zawsze wtedy, gdy brakuje nam słońca.

Opalanie w tej części świata będzie najbardziej korzystne w miesiącach od maja do października, zwiedzanie zaś najprzyjemniejsze właśnie w okresie zimowym.

Piękne rajskie plaże, na których czas płynie inaczej..

Teneryfa to przede wszystkim cudowne plaże. Większość z nich jest czarna, bowiem pokrywa jest wulkaniczny piasek, jednakże można tutaj także znaleźć złociste, rozgrzane słońcem miejsca. Te ostatnie znajdują się na południu wyspy, zostały one stworzone z piasku, który przywiezione z Sahary.

Do takich plaż należy niewątpliwie Playa de Los Cristianos, uważana za jedną z najładniejszych na Teneryfie. Ma ona aż 400 metrów długości i kusi spokojem, a także pełną uroku zatoczką. Warto również zobaczyć Playa las Vistas, także z biało-złotym piaskiem. Plaża ta jest rozległa, a zarazem posiada wszystkie udogodnienia, które umilają wypoczynek, a także umożliwiają go chociażby osobom niepełnosprawnym. Playa las Visitas została uhonorowana Błękitną Flagą, a to co ją dodatkowo wyróżnia to fontanna ulokowana w głębi oceanu.

Wśród pięknych plaż bez wątpienia można wymienić także malowniczą Playa de Jardin znajdującą się w Puerto de la Cruz otoczoną ogrodami botanicznymi, z czarnym piaskiem, czy też Playa del Duque ulokowaną pomiędzy dwoma klifami. Oczywiście to tylko kilka propozycji spośród naprawdę wielu wyjątkowych miejsc.

Atrakcje niezwykłej Teneryfy, czyli czego nie sposób przegapić

Oprócz plaż i zapierających dech w piersiach widoków Teneryfa może zaproponować znacznie więcej. Wiele tutaj niezwykle klimatycznych tawern z pysznymi daniami, w których można spędzać wieczory śpiewając i śmiejąc się z najbliższymi, a także takich zakątków jak ogromny ogród zoologiczno-botaniczny Laro Parque czy drugi najlepszy park wodny w całej Europie – Siam Park.

Teneryfa to wspaniałe miejsce na wakacje z najbliższymi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zaczynając od najmłodszych, którzy kochają ciekawe atrakcje po osoby, które cenią sobie przede wszystkim piękno przyrody i spokój. Wyspa ta bowiem posiada wiele twarzy. Rajska pogoda sprzyja odpoczynkowi i zwiedzaniu, a sezon trwający cały rok zaprasza turystów z różnych stron świata, by dali się ponieść przygodzie niezależnie od pory roku.

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz