Sycylia

No Comments
Atrakcje na wczasach w Sycylii

Sycylia to wyspa, która kusi nie tylko największym czynnym wulkanem w całej Europie, czyli Etną, lecz również błękitem morskich fal, wspaniałymi krajobrazami czy mnóstwem interesujących miejsc i zabytków. Doskonała lokalna kuchnia, trunki podbijające podniebienie, rozległe rajskie plaże i wręcz idealna pogoda – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Sycylia pełna jest tajemnic, wyjątkowego uroku i niespotykanych nigdzie indziej zakątków, które warto zwiedzić podczas wakacji w tym miejscu.

Najpiękniejsze plaże Sycylii

Sycylia zachwyca swoim wybrzeżem i nadmorskim pięknem. Jedną z najbardziej znanych plaż na wyspie jest niewątpliwie San Vito lo Capo, miejsce magiczne, długie na 3 kilometry i szerokie, tak że spokojnie można się tutaj rozłożyć i relaksować się całymi dniami. Piasek jest tu biały i miękki, a błękit nieba i morskiej toni sprawia, że wszystko to razem wygląda zjawiskowo.

Równie urocze są, ukryte miedzy skałami, plaże znajdujące się w rezerwacie Riserva Naturale dello Zingaro. Naturalne piękno tych zakątków zachwyca i pozwala na błogi odpoczynek. Podobna atmosfera panuje w pobliżu Agrigento na południu Sycylii. Tam z kolei czekają dwie piaszczyste plaże, które cudownie łączą się z otaczającym je krajobrazem.

Za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie uważa się także Calamosche ulokowaną niedaleko miasteczka Noto. Można tutaj znaleźć liczne jaskinie, a morze jest spokojne i bajecznie turkusowe.

Co warto zobaczyć i zwiedzić będąc na Sycylii

Oprócz rajskich plaż i cudownych krajobrazów Sycylia to także wspaniałe miasta i zabytki, które naprawdę warto zobaczyć będąc tutaj na wakacjach. Jednym z takich zakątków jest niewątpliwie Palermo, które kusi kościołami ulokowanymi na Piazza Bellini oraz piękną zatoką. Warto także zajrzeć do miasteczka Cefalu z uroczą plażą oraz średniowieczną pralnią publiczną, jak również zwiedzić Taorminę, perełkę Sycylii. Niezwykłym miejscem do zwiedzania na wyspie są również Syrakuzy z Placem Archimedesa oraz Placem Katedralnym.

Pogoda i klimat na Sycylii

Sycylia znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. To oznacza iż lata są tutaj upalne i suche, a zimy wilgotne i raczej łagodne. Deszczy można się tu spodziewać późnią jesienią oraz wczesną wiosną, jednakże są krótkie i nieuciążliwe, a to sprawia, że na wyspę tę można właściwie przyjechać o każdej porze roku. Miłośnicy plażowania za najlepszy okres na odpoczynek zapewne uznają miesiące od końca kwietnia aż do października, a nawet listopada, pozostały okres roku zaś jest troszkę mniej upalny, ale w dalszym ciągu atrakcyjny i wręcz idealny do tego, by pozwiedzać i poznać bliżej tajemnicze oblicze Sycylii.

Wyspa kojarzona głównie z największym aktywnym wulkanem na Starym Kontynencie ma także inne twarze i mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Jak widać sprzyja tutaj wszystko – wspaniała pogoda, łagodny klimat, mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Sycylia potrafi zachęcić do wspaniałego wypoczynku, pełnego wrażeń, wyspa ta bowiem kusi nie tylko rajskimi plażami, ale i historycznymi zakątkami czy restauracjami z pysznymi potrawami, które pieszczą zmysły.

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz