Riwiera Albańska

No Comments
Himara na Riwierze Albańskiej

Riwiera Albańska to wciąż niedoceniany zakątek świata, bowiem przez wiele lat była ona niedostępna. Dopiero od niedawna zaczęli do niej napływać turyści, zachwyceni jej pięknem i krajobrazami. Miejsce to kusi konkurencyjnymi cenami, rajskimi plażami oraz wspaniałą pogodą. Albania, nazywana drugą Chorwacją, a właściwie jej wybrzeże to idealne miejsce na wymarzone wakacje – nietuzinkowe, pełne smaków, zapachów i doznań.

Zachwycające miejsca na Riwierze, które warto zobaczyć

Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych kurortów w Albanii jest Himara. Zakątek ten ulokowany niedaleko Grecji nad Morzem Jońskim ma w sobie niezwykły klimat i charakter. Cudowne plaże wśród skalistych klifów oraz górskie szczyty sprawiają, że widok tego miejsca zapiera dech w piersiach. Równie interesujący jest kurort Dhermi znajdujący się w południowej części wybrzeża. Dzikie plaże, pełne atrakcji miasteczko i mnóstwo wrażeń – to wszystko sprawia, że warto tutaj zajrzeć chociażby na chwilę.

Kolejnym magicznym kurortem z nietuzinkowym ulokowaniem – położony jest on bowiem obok niezwykłego kanionu – jest Gjipe. Tutaj także czeka przepiękna plaża z krystalicznie czystą wodą, skaliste wybrzeże oraz jaskinie pochowane tuż pod powierzchnią dzikich fal.

Jakie plaże czekają na turystów w tej części świata

Plaże w Albanii są naprawdę zjawiskowe. Oprócz tych, które znajdują się w opisanych powyżej kurortach warto także zwiedzić takie perełki jak Gjileke, która charakteryzuje się dużą ilością skalistej przestrzeni. To plaża po części kamienista, a po części piaszczysta, która urzeka niezwykłym krajobrazem łączącym w sobie górskie szczyty i nadmorskie klimaty.

Równie pięknym miejscem jest Ksamil, zwłaszcza pod względem rajskich zakątków do leniuchowania oraz boska plaża Pema e Thate. To jednak dopiero początek nadmorskich atrakcji, które czekają na turystów na Riwierze Albańskiej, miejsce to bowiem ma do zaoferowania znacznie więcej…

Kiedy jechać na wymarzone wakacje do Albanii

Riwiera Albańska to piękne miejsce do odkrycia, które prócz wspaniałych zakątków zachęca do odwiedzin także ze względu na mnóstwo słońca. Najlepszą pogodę na odpoczynek niewątpliwie oferują miesiące od czerwca do września. Najwięcej turystów odwiedza Albanię w lipcu i sierpniu, dlatego też wtedy można się spodziewać większych tłumów. Natomiast w czerwcu oraz we wrześniu jest mniej turystów, co sprawia, że i ceny są niższe. Temperatury sięgają tu od 25 stopni Celsjusza aż do ponad 30 stopni w szczycie sezonu.

Riwiera Albańska to magiczny zakątek pełen dzikich, odludnych plaż i romantycznych krajobrazów. Górskie szczyty, nadmorski klimat, boskie kurorty i mnóstwo wrażeń – to wszystko sprawia, że wakacje w tej części świata to strzał w dziesiątkę. Warto wybrać ten nietuzinkowy kierunek na wczasy chociażby z tego powodu, że jest wciąż jeszcze nieodkryty, a jednocześnie tak niesamowicie piękny, że odpoczynek w tym miejscu to prawdziwa przyjemność pełna ciekawych doznań. Nie sposób się tutaj nudzić, wręcz przeciwnie – w Albanii można się zakochać.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz