Republika Południowej Afryki

No Comments
Atrakcje Kapsztadu w RPA

Republika Południowej Afryki zachwyca cały rok. Można więc spokojnie zaplanować sobie zimowe wakacje właśnie tutaj. Państwo to ma tak różnorodny klimat, że w pewnych miejscach zimą spotka nas śnieżyca, a w innych słońce. Warto więc przed wyjazdem sprawdzić pogodę dla danej części kraju.

To kiedy na wakacje?

Zima w RPA jest nieco chłodniejsza niż lato, jest tez bardziej wilgotna. Lato zaś jest suche i oczywiście słoneczne. Sezon urlopowy zaczyna się tu od połowy grudnia i trwa do połowy stycznia – właśnie wtedy należy spodziewać się tłumów oraz znacznie wyższych cen, lepiej więc pojechać na wakacje w innym terminie.

Do RPA można dostać się samolotem z większości metropolii na świecie. Innym sposobem jest dojazd autobusem z Mozambiku, Namibii, Zambii czy Zimbabwe. A z ostatniej destynacji także pociągiem.

Co trzeba zobaczyć będąc w RPA?

Republika Południowej Afryki to przede wszystkim safari na sawannie. Taka wyprawa bowiem umożliwia podziwianie bawołów, żyraf, słoni, strusie czy antylopy, a także wiele innych zwierząt. Najlepsza pora na safari to zima, bowiem wtedy jest sucho i zwierzęta podchodzą do wodopojów – dzięki temu łatwiej je zobaczyć.

Będąc w RPA nie można pominąć zachwytów związanych z Przylądkiem Dobrej Nadziei. Miejsce to jest zakończeniem stukilometrowego półwyspu, który należy do jednych z najbardziej niezwykłych zakątków w Afryce. Czekają tutaj bowiem tajemnicze groty, rajskie plaże, malownicze wioski, porty oraz Kapsztad (jedno z najpiękniejszych miast w tej części świata) znajdujący się u nasady przylądka.

Miasto Johannesburg w RPA

RPA to także niesamowite góry smocze, z częścią należącą do Parku Narodowego Drakensberg wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, czy też enklawa Lesotho znajdująca się na ich pograniczu. Warto je zwiedzić, tak jak Przylądek Igielny oraz iSimangaliso Wetland Park. Ten ostatni stanowi obszar ochronny mający prawie 3300 kilometrów. On także został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO zachwycając jeziorem, plażami czy rafami koralowymi.

Republika Południowej Afryki czaruje także takimi miastami jak Durban czy Johannesburg. To ostatnie nazywane bywa również Miastem Złota, bowiem stanowi najbogatszą metropolię tego kraju.

RPA cechuje niezwykła różnorodność. Oprócz sawanny, terenów chronionych, plaż czy ciekawych miast można tu zwiedzić także tereny winne czy zachwycać się roślinnością. Każdy znajdzie tu niewątpliwie coś dla siebie, bowiem atrakcji tu nie brak. Poza tym Republika Południowej Afryki jest pełna życia, orientalnej kultury i zupełnie innego podejścia do rzeczywistości.

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz