Meksyk

No Comments
Wakacje w Meksyku

Meksyk, jedno z ciekawszych państw w Ameryce Środkowej, ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji, które sprawią, że wakacje w tym miejscu na długo pozostaną w pamięci. Rajskie plaże, starodawne zabytki i wspaniała pogoda są gwarancją udanego wypoczynku.

Wraz ze wzrostem popularności lotów międzykontynentalnych, coraz więcej polskich podróżnych może sobie pozwolić na wakacje w Meksyku. Aby dostać się do tego państwa z Europy, najlepiej wykupić transfer bezpośredni z Berlina lub Londynu, ceny biletów zaczynają się od 1500 złotych w obie strony. Położenie Meksyku w strefie klimatu zwrotnikowego (północ) oraz podzwrotnikowego (południe) sprawia, że przez większą część roku panują tam doskonałe warunki pogodowe. Od północy kraj graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, dlatego może stanowić doskonałą bazę wypadową do tego państwa, jednak wówczas wymagana jest dodatkowa wiza.

Najciekawsze miejsca w Meksyku

Jednym z popularniejszych miejsc na wakacje w Meksyku jest półwysep Jukatan, zachwycający pięknem przyrody. Najchętniej odwiedzany, zarówno przez amerykańskich, jak i europejskich turystów, jest tamtejszy kurort Cancun. Miejscowość posiada doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, jest idealnym miejscem dla osób, które cenią sobie wypoczynek na pięknych, rajskich plażach. W Cancun również wieczorami nie sposób się nudzić, w tamtejszych barach i nocnych klubach zabawa trwa do białego rana.

U wybrzeży popularnego kurortu Cancun można zwiedzić największe na świecie podwodne muzeum. Na dnie można podziwiać kilkadziesiąt rzeźb autorstwa Brytyjczyka Jasona de Caires. Każdego dnia do tego miejsca kursuje oszklona łódź podwodna. Warto odwiedzić tu również pełen atrakcji dla najmłodszych Xcaret Park.

Xcaret Park w Cancun

Co jeszcze zobaczyć?

Spędzając wakacje na półwyspie Jukatan warto odwiedzić Chichen Itza, prekolumbijskie miasto założone przez cywilizację Majów. Wizytówką tego starodawnego miejsca jest piramida Kukulkana, w jej pobliżu znajdziemy również monumentalną Świątynię Wojowników. Niedaleko od stolicy państwa, Meksyku, usytuowana jest Isla de la Munecas, będąca prawdziwą gratką dla fanów horrorów. Miejsce to znane jest z obszernego lasu, większość z  tamtejszych drzew udekorowanych jest lalkami, które według wierzeń mają odpędzać złe duchy. Całość robi makabryczne wrażenie, tylko dla turystów o mocnych nerwach!

Meksyk i piękno przyrody…

Ze względu na łagodny klimat, panujący niemalże na całym terytorium Meksyku, tamtejsza przyroda jest niezwykle bujna i miła dla oka. Nic zatem dziwnego, że część z odwiedzających to miejsce podróżnych preferuje wycieczki krajoznawcze w głąb kraju. Na południe od stolicy wiodą trasy turystyczne, głównie przebiegające pośród gór pokrytych wielobarwnymi kaktusami. Aby bezpiecznie zwiedzać te tereny, zalecane są wycieczki zorganizowane, z lokalnym przewodnikiem.

Największą atrakcją przyrody w Meksyku są laguny, szczególnie liczne na Półwyspie Jukatan. Niedaleko Cancun mieszczą się niezamieszkałe wyspy, na które każdego dnia organizowane są wyprawy nurkowe, można wówczas podziwiać przepiękne rafy koralowe, zamieszkałe przez liczne gatunki wielobarwnych ryb.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz