Malta

No Comments
Port na Malcie

Malta to przepiękne miejsce pełne skarbów. Kraj ten położony jest między Afryką Północną a Sycylią, w centrum Morza Śródziemnego. Ogromne historyczne budowle, zaciszne plaże pełne magicznego uroku, błękit morza i świetna oferta sportów wodnych sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić na wakacjach. Poza tym, wśród perełek tego zakątka świata śmiało można także wymienić majestatyczne klify, lazurowe laguny, czy wiekowe świątynie niejednokrotnie pochodzące ze starożytności. 

Kiedy przyjechać na Maltę, pogoda

Malta znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są tu bardzo łagodne, a lata gorące i wilgotne. Średnia temperatura w skali roku to aż 23 stopnie, a opady zdarzają się rzadko, głównie zimą. Sezon letni zaczyna się od połowy kwietnia i trwa aż do listopada, a duże wahania temperatur nie mają tutaj racji bytu. Malta jest jednym z bardzo nielicznych krajów na Starym Kontynencie, które są zielone przez cały okrągły rok.

W zależności od tego co jest priorytetem na wczasach można indywidualnie dobrać sobie odpowiedni miesiąc na wakacje w tej części świata. Kiedy więc jechać na Maltę? Miłośnicy plażowania poczują się tu wspaniale już od czerwca do września, zaś ci, którzy pragną skorzystać również z innych atrakcji powinni rozważyć urlop na Malcie wiosną lub jesienią, kiedy pogoda sprzyja przede wszystkim zwiedzaniu.

Co zobaczyć i zwiedzić na Malcie

Malta to kraj, który niewątpliwie zachwyci turystów zainteresowanych zwiedzaniem i historią tego miejsca. To tutaj bowiem można zobaczyć barokowe kościoły, starożytne świątynie czy pełne tajemnic chrześcijańskie katakumby. Niezwykle ciekawym zakątkiem jest niewątpliwie stolica wyspy, czyli Valletta, w której czeka konkatedra św. Jana oraz Pałac Wielkich Mistrzów. Miasto to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Równie ciekawym zakątkiem do zwiedzenia jest średniowieczne miasteczko Mdina, nazywana „cichym miastem: oraz Mosta, w której czeka kościół pod wezwaniem NMP, z ciekawą historią. To jednak dopiero początek skarbów, które ukrywa piękna Malta.

Słodki relaks na plaży…

Wśród pięknych plaż Malty na pewno należy wymienić uroczą Paradise Bay. Warto także odwiedzić takie zakątki jak Armier oraz Little Armier. Obie plaże kuszą krystalicznie czystą wodą oraz interesującym widokiem. Równie niezwykłym miejscem jest Ghar Lapsi. Plaża ta w połowie przykryta jest skałami, które zwisają nad wodą. Cudowne zakątki idealne dla miłośników wylegiwania się na piasku to także Ghajn Tuffieha oraz Golden Bay. Nieduże perełki, które kuszą pięknymi widokami.

Malta to wspaniałe miejsce zarówno na romantyczne jak i pełne przygód wakacje. Piękne plaże, ciekawe historycznie miejsca, klimatyczne zakamarki – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Wyspa ta dzięki łagodnemu klimatowi oraz wspaniałej pogody sprawia, ze relaks to niejako produkt uboczny przebywania w tej części świata. Można tu głęboko odpocząć podziwiając krajobrazy czy próbując sportów wodnych. Warto także wybrać się do jednej z tutejszych restauracji, by zakosztować również kulinarnych specjałów.

Zapisz

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: , ,

Dodaj komentarz