Kuba

No Comments

Kuba to pełna muzyki, tańca i niezwykle barwna, a zarazem największa wyspa na Karaibach o tropikalnym klimacie. Malownicze miasteczka zachęcają do długich spacerów, a egzotyczna roślinność zachwyca zwiedzających. Mnóstwo tu wspaniałych, piaszczystych plaż i romantycznych zakątków. To idealne miejsce na wczasy zwłaszcza dla tych osób, które kochają słońce, radosne pląsy, piękne krajobrazy i pełne tajemnic dzielnice wiekowych miast.

Ciekawe kurorty, które warto odwiedzić będąc na Kubie

Jednym z najbardziej interesujących i zarazem najczęściej odwiedzanych kurortów na Kubie jest niewątpliwie Varadero. Zakątek ten jest zarazem największym na całej wyspie, zachwyca on turystów przede wszystkim rozległymi piaszczystymi plażami oraz ogromem rozrywek. Tutejsza roślinność kusi swoją egzotyką, a bogate życie nocne zaprasza do zabawy aż do białego rana. W pobliżu kurortu natomiast czekają Jaskinie Pirackie, które posiadają malowidła ścienne pochodzące sprzed 3200 lat.

Oprócz Varadero będąc na Kubie warto także odwiedzić Trinidad, a to ze względu na to, że w miejscu tym niejako czas przestał płynąć. Można tu zwiedzić Muzeum Romantyzmu, a także długo spacerować po brukowanych uliczkach. Równie piękne jest pełne życia Santiago de Cuba, czy mniejsze, za to bardzo malownicze miasteczko Remedios.

Najlepszy czas na wyprawę oraz warunki pogodowe na wyspie

Na Kubę najlepiej wybrać się w marcu lub w kwietniu, wtedy bowiem nie trzeba będzie obawiać się upałów, choć już zaczyna być coraz cieplej, nie należy się również spodziewać deszczu. Maj także jest dobrym miesiącem na to by odwiedzić tę wyspę, jednakże wtedy już jest nieco bardziej wilgotnie, a prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wzrasta. Ceny są jednak wtedy niższe, ponieważ miesiąc ten jest już poza sezonem turystycznym. Pogoda na Kubie podczas lata jest dość egzotyczna, ale to i tak nie przeszkadza turystom, którzy nadal chcą poznać ten niezwykle interesujący zakątek świata.

Rajskie plaże i inne atrakcje na Kubie

Kuba zachwyca przede wszystkim pięknem plaż, które kuszą białym i niezwykle miękkim piaskiem. Pod powierzchnią krystalicznie czystej wody czekają niesamowite rafy koralowe, co sprawia, że zakątek ten idealnie nadaje się do nurkowania.

Prócz wspaniałych plaż na Kubie, wiele jest także zabytkowych miejsc, takich jak najstarsza dzielnica znanego miasta – Stara Hawana. Na turystów czeka tutaj Plac Katedralny, liczne muzea i klimatyczne kawiarnie. Niewątpliwie warto również zobaczyć Dolinę Cukrową czy ulokowaną na zachód od Hawany Dolinę Vinales. To tutaj bowiem można podziwiać niezwykłe malowidło Mural de la Prehistoria ukazujące historię ewolucji człowieka.

Kuba to wspaniałe miejsce na egzotyczne, pełne przygód, smaków, barw i atrakcji wakacje. W miejscu tym można poczuć jak bardzo różnorodny jest świat i ile piękna w sobie posiada. Oprócz cudownych plaż bowiem wyspa ta ukrywa liczne skarby w postaci klimatycznych miasteczek czy ciekawych zakątków, które warto odkrywać dzień po dniu, by poczuć prawdziwą atmosferę tej części świata. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się polecieć na własna rękę czy z wycieczką zorganizowaną to atrakcje na Kubie na pewno wprawią nas w zachwyt, a cały wakacyjny pobyt w tym miejscu wpisze się w pamięć na bardzo długo, jednocześnie zachęcając do tego, by wracać na Kubę jak najczęściej.

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: , , ,

Dodaj komentarz