Kreta

No Comments
Plaże na Krecie

Kreta to wyspa pełna wspaniałych krajobrazów, magii i tajemniczych zakątków. Poza tym właśnie tutaj można głęboko się odprężyć na jednej z dzikich plaż, pospacerować wśród malowniczych zatoczek czy dać się porwać w jedno z tutejszych niezwykłych zakątków. Kreta zaskakuje, urzeka i zachwyca. To największa grecka wyspa, na której znajdują się zarówno piaszczyste, jak i kamieniste czy żwirowe plaże, jest więc w czym wybierać i co zobaczyć.

Plaże, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Krecie

Kreta obfituje w piękne plaże, na których odpoczynek to czysta przyjemność. Jedną z najładniejszych plaż na wyspie jest niewątpliwie Vai, która posiada cały gaj palmowy i bywa nazywana „karaibską”. Piaszczysta, oblewana czystą, turkusową wodą zachęca do tego, by zostać tu jak najdłużej. Ulokowana na wschodnim krańcu wyspy urzeka także niezapomnianymi widokami, które zostały uwiecznione w popularnej reklamie batonów „Bounty”.

Przepiękną plażą jest również Elafonisi, którą wyróżnia różowy piasek. Znajduje się ona na południowo-zachodnim krańcu wyspy. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, bowiem zapewnia świetne warunki do kąpieli i zabawy. Poza tym to niezwykle romantyczny zakątek..

Warto odwiedzić także plażę Matala, otoczoną ze wschodniej strony ogromnym klifem. Niegdyś miejsce to uwielbiali hipisi, a obecnie przyciąga ono swoją niedostępnością a także znajdującym się tu terenem grobowców, do którego można wejść do godziny 17:00, na własną odpowiedzialność.

Atrakcje dla najmłodszych i tych nieco starszych wycieczkowiczów

Kreta jest idealnym miejsce na wczasy z dziećmi, bowiem nie brakuje tu atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Jednym z nich jest chociażby cretaquarium, które ulokowane jest około 15 kilometrów od Iraklionu. Akwarium to zachwyca pływającymi w nim konikami morskimi, rekinami czy rozgwiazdami.

W Anopolis zaś czeka Park Wodny otwarty od 10:00 do 18:30, a w Chanii warto odwiedzić Park Miejski, w którym czekają ciekawe drzewa o krętych korzeniach i konarach. W tym ostatnim także można spotkać urocze kozy kri kri.

Niewątpliwie dzieciom może się spodobać wycieczka do miasta Knossos, nie tyle przez wzgląd na pozostałości po tym niezwykłym miejscu, ale przede wszystkim dlatego, że to właśnie tutaj rozgrywała się historia o Minotaurze, którą warto wtedy najmłodszym przybliżyć i zaprezentować niezwykły pałac – historyczny ślad po cywilizacji minojskiej.

Oprócz wycieczek czy szaleństw wodnych lub miejskich na dzieci czekają także liczne atrakcje w hotelach – animacje, zjeżdżalnie czy inne ciekawostki. W żadnym wypadku więc nie grozi im tutaj nuda, a wręcz przeciwnie – ogromna różnorodność sprawiająca, że chce się tutaj zostać jak najdłużej.

Kreta to wspaniała wyspa pełna słońca, pięknych plaż i atrakcji niezależnie od wieku. Można tutaj nie tylko doskonale wypocząć czy rozkoszować się cudowną pogodą, ale także zachwycić się starożytnymi miastami, czy poszaleć razem z dziećmi w parku wodnym lub miejskim. Oprócz niezwykłych miejsc wartych zobaczenia, na wyspie tej ponadto panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że chce się tutaj wracać, albo chociażby wziąć odrobinę tej magii ze sobą do domu.

Zapisz

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz