Dubrownik i okolice

No Comments
Chorwacki Dubrovnik

Chorwacja to przepiękny kraj, w którym niewątpliwą perełką jest urokliwy Dubrownik. Miasto to ulokowane jest u wybrzeża Morza Adriatyckiego, które kusi lazurową i krystalicznie czystą wodą. Cudowne, rajskie plaże, ciekawa architektura, mnóstwo atrakcji, a także interesujące zabytki – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Także okolice Dubrownika potrafią zachwycić, bowiem wokół miasta czekają miejsca, które zapierają dech w piersiach.

Boskie plaże, które sprawią, że poczujesz się tu naprawdę wyjątkowo…

Dubrovnik to niewątpliwie perełka Adriatyku, a zarazem jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych w tej części świata. Na turystów czekają tutaj niezwykłe plaże, które potrafią zachwycić. Miłośnicy leniuchowania na piasku poczują się tu jak w raju. Są tu zarówno kamieniste, jak i parę piaszczystych plaż, które pachną ziołami i lasami sosnowymi.

Jednym z ciekawszych zakątków jest niewątpliwie Copacabana ulokowana na Półwyspie Lapad. Plaża ta idealnie nadaje się na wakacje z całą rodziną. Równie piękna plaża w Dubrowniku jest niewątpliwie Banje, z której widać krajobraz miejski i jego fortyfikacje, a także urokliwy widok na morskie fale. Warto także zobaczyć plażę świętego Jakuba w samym Dubrovniku, jak i oddaloną o 40 minut łodzią od miasta plażę Sunj, piaszczysty zakątek ulokowany w spokojnej zatoce.

Co warto zobaczyć w Dubrowniku

Dubrownik to miasto, które można zwiedzać bez końca. Piękne nietknięte średniowieczne mury obronne, Dwór Książąt czy Pałac Sponza to dopiero początek atrakcji. To tutaj czeka twierdza  Lowrijenac czy posiadający jedną z najważniejszych na świecie bibliotek Klasztor Małych Braci. Jednakże oprócz perełek, które znajdują się w mieście warto także zwiedzić okolice Dubrovnika. Na przeciwko niego bowiem położona jest wyspa Lokrum z rezerwatem wegetacji Leśnej, a także cały archipelag Elafiti – jest więc co zobaczyć i czym się zachwycać.

Jak dostać się w tę część świata samochodem – ceny, porady, długość trasy

Odległość prowadząca z naszego kraju aż do Chorwacji, a konkretniej do Dubrownika to około 1600 kilometrów, czyli 17 godzin jazdy. Oczywiście warto zarezerwować sobie więcej czasu na odpoczynek, przerwę obiadową i po prostu rozruszanie ciała. Można jechać przez Niemcy, Austrię i Słowenię (drogi szybkiego ruchu) lub też przez Czechy/Słowację, potem Austrię lub Słowenię czy Węgry. Jeśli chodzi o opłaty trzeba pamiętać o winietach. W Austrii 10-dniowa kosztuje 8,80 euro, w Czechach 440 CZK, w Słowacji 14 euro, na Węgrzech 4780 HUF, a w Słowenii aż 30 euro za miesięczną winietę, a 15 euro za tygodniową.

Dubrownik i okolice to wspaniały pomysł na wakacje pełne wrażeń. Już samo miasto dostarcza wielu niezapomnianych doznań, a jego okolice wcale nie odbiegają od niego pięknem i nieodpartym urokiem. Zakątek ten kusi nie tylko rajskimi plażami i zapierającymi dech w piersiach widokami, lecz także wieloma atrakcjami i zabytkami, które pozostają w pamięci oraz niecodzienną atmosferą pełną luzu, słońca i radosnego uśmiechu.

Zapisz

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz