Cypr

No Comments
Cypr na wakacje

Cypr to przepiękna wyspa Basenu Śródziemnego, położona na przecięciu szlaków łączących Europę, Azję oraz Afrykę. To tutaj można całymi dniami wylegiwać się na plaży lub aktywnie spędzać czas nad wodą jednocześnie korzystając ze słonecznego i niezwykle łagodnego klimatu, którzy sprzyja w powrocie do zdrowia, pełni sił i radości życia. Kraj ten potrafi zachwycić swoim pięknem, ilością atrakcji oraz niezwykle smaczną kuchnią.

Pogoda na Cyprze oraz kiedy najlepiej wybrać się tu na wakacje

Na Cyprze panuje klimat śródziemnomorski, a sezon trwa nieprzerwanie przez cały rok. Wyspa ta należy do najzdrowszych regionów na świecie. Lata są tu niezwykle gorące i suche, swój początek mają w połowie maja, a trwają aż do połowy września. Zimy natomiast są łagodne i trwają od listopada aż do połowy marca. Na stabilną pogodę na Cyprze można liczyć wiosną i jesienią, te okresy w fazie roku pogodowego trwają jednak krótko.

Temperatury powietrza różnią się znacznie w niektórych rejonach kraju. Przykładowo w lipcu i sierpniu wynoszą one od 27 do 36 stopni Celsjusza na nizinie oraz około 22 stopni wśród górskich szczytów Troodos. Miłośnicy plażowania pewnie skuszą się na wakacje na Cyprze latem, natomiast osoby kochające górskie wycieczki czy zwiedzanie powinny wybrać na wczasy raczej jesień. Wiele imprez kulturalnych oraz sezon narciarski kusi zaś właśnie zimą.

Dzika plaża, boskie słońce i niezapomniane doznania

Cypr to idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają nadmorski wypoczynek. Do dyspozycji są tu bowiem niezwykłe plaże, zarówno z miękkim piaskiem, jak i kamieniste. Każda z nich ma swój własnych charakter i niezapomnianą atmosferę. W okolicach Pafos czeka chociażby plaża przy Patra tou Romiou, niezwykle urocza, a nieopodal Ayia Napa bardzo chętnie odwiedzane Nissi Beach oraz Konnos Beach. Są one miękkie i piaszczyste, dzięki czemu zapowiadają wspaniałe wakacje oraz o wiele więcej perełek czekających na wyspie.

Najważniejsze zabytki i ciekawe miejsca na wyspie

Co zwiedzić na Cyprze? Jednym z najważniejszych miejsc na Cyprze jest niewątpliwie Larnaka, miasto z pięknym parkiem, plażą i promenadą. Warto także zobaczyć meczet Hala Sultan Tekke ulokowany nad Jeziorem Słonym czy Kościół św. Łazarza. Na odkrycie czeka również neolityczna osada Chirokitia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, czy też podobnie znajdujące się na tej liście miasto Pafos. Niedaleko tego miasta czeka Park Archeologiczny Kato Pafos, pełen zabytków i wyjątkowych mozaik pochodzących z II wieku n.e. Jak widać Cypr ma naprawdę wiele do zaoferowania, a to dopiero początek.

Słońce, plaża, wspaniały klimat i mnóstwo tajemniczych miejsc – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie i zwiedzenie. Cypr to prawdziwa perełka Morza Śródziemnego, co sprawia, że można tutaj spędzić niezapomniane wakacje pełne wspaniałych wrażeń, smaków, barw i doznań. Niezależnie od tego, czy to wczasy z rodziną, ukochaną osobą czy grupą przyjaciół – na Cyprze będą one udane! Na wyspie tej bowiem jest co zobaczyć, posiada swój unikalny czar i charakter, co sprawia, że nie sposób pomylić ją z żadną inną.

Categories: Miejsca Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz